سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

تاکنون 52 درصد از مردم دو دوز واکسن را دریافت کرده اند

معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت گفت: در روزهای آینده دوز سوم کرونا شامل همه گروه های سنی نیز خواهد شد.

1400/09/02
|
14:12

به گزارش شبکه رادیویی ایران، شهنام عرشی معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران به وضعیت واکسیناسیون در کشور پرداخت و گفت: وزارت بهداشت از دو هفته پیش دوز سوم واکسیناسیون را برای افراد بالای 60 سال و بیماران با سیستم ایمنی ضعیف آغاز کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه افرادی که دو دوز واکسن سینوفارم یا برکت را دریافت کرده اند پس از گذشت چهار ماه از تزریق دوز دوم، دوز سوم را دریافت خواهند کرد، گفت: در روزهای آینده دوز سوم کرونا شامل همه گروه های سنی خواهد شد.

معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که دوز سوم برای کسانی که واکسن آسترازنکا دریافت کرده اند به چه صورت خواهد بود، افزود: کسانی که این نوع واکسن را تزریق کرده اند، پس از گذشت شش ماه از دوز دوم؛ دوز سوم را دریافت خواهند کرد.

شهنام عرشی در بخش دیگر درباره وضعیت واکسیناسیون گروه سنی کودک و نوجوان نیز گفت: بیش از 85 درصد از گروه سنی بالای 12 سال هم اکنون دوز اول را دریافت کرده اند با این سرعت انتظار می رود اکثریت آنها واکسینه شوند.

معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت یادآور شد: در حال حاضر 52 درصد از مردم دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند، برای رسیدن به ایمنی مناسب لازم است این میزان و درصد جهش بیشتری پیدا کند.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «زهرا قائدی» و «حسین معصومی» و اجرای «محمد نظری» و «سعید توکلی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر