سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

تاكنون 52 درصد از مردم دو دوز واكسن را دریافت كرده اند

معاون فنی مركز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت گفت: در روزهای آینده دوز سوم كرونا شامل همه گروه های سنی نیز خواهد شد.

1400/09/02
|
14:12
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، شهنام عرشی معاون فنی مركز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران به وضعیت واكسیناسیون در كشور پرداخت و گفت: وزارت بهداشت از دو هفته پیش دوز سوم واكسیناسیون را برای افراد بالای 60 سال و بیماران با سیستم ایمنی ضعیف آغاز كرده است.

وی در ادامه با بیان اینكه افرادی كه دو دوز واكسن سینوفارم یا بركت را دریافت كرده اند پس از گذشت چهار ماه از تزریق دوز دوم، دوز سوم را دریافت خواهند كرد، گفت: در روزهای آینده دوز سوم كرونا شامل همه گروه های سنی خواهد شد.

معاون فنی مركز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش كه دوز سوم برای كسانی كه واكسن آسترازنكا دریافت كرده اند به چه صورت خواهد بود، افزود: كسانی كه این نوع واكسن را تزریق كرده اند، پس از گذشت شش ماه از دوز دوم؛ دوز سوم را دریافت خواهند كرد.

شهنام عرشی در بخش دیگر درباره وضعیت واكسیناسیون گروه سنی كودك و نوجوان نیز گفت: بیش از 85 درصد از گروه سنی بالای 12 سال هم اكنون دوز اول را دریافت كرده اند با این سرعت انتظار می رود اكثریت آنها واكسینه شوند.

معاون فنی مركز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت یادآور شد: در حال حاضر 52 درصد از مردم دوز دوم واكسن كرونا را دریافت كرده اند، برای رسیدن به ایمنی مناسب لازم است این میزان و درصد جهش بیشتری پیدا كند.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه كنندگی «زهرا قائدی» و «حسین معصومی» و اجرای «محمد نظری» و «سعید توكلی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر