سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

قانون مالیات بر ارزش افزوده، صنعت طلا را رونق می بخشد

در سال های گذشته مردم در ازای هر یک گرم طلا، 140 هزار تومان مالیات پرداخت می کردند امروز با اجرای این قانون مالیات هر یک گرم طلا به 22 هزار تومان رسیده است.

1400/10/15
|
12:58

به گزارش شبکه رادیویی ایران، محمد کشتی آرای کارشناس و متخصص ارشد طلا و جواهر و نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در برنامه «سلام صبح بخیر» از اجرایی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده خبر داد و گفت: با اجرای این قانون شرایط خرید طلا بهتر خواهد شد پیشتر فردی که قصد خرید طلا را داشت لازم بود 9 درصد مالیات پرداخت کند.

وی در ادامه افزود: در قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده؛ مالیات از اصل طلا حذف شده و فرد خریدار فقط بابت اجرت و سود، مالیات پرداخت می کند.

این متخصص و صاحبنظر در حوزه طلا و جواهر در بخش دیگر صحبت هایش با اشاره به اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده، هزینه را بسیار کاهش داده است، گفت: در سال های گذشته مردم در ازای هر یک گرم طلا 140 هزار تومان مالیات پرداخت می کردند امروز با اجرای این قانون مالیات هر یک گرم طلا به 22 هزار تومان رسیده است.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی زهرا قائدی و حسین معصومی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر