سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

مهدی ولی پور در گفت و گو با رادیو ایران: امدادرسانی به 9 استان ایران همچنان ادامه دارد

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: استان کرمان و هرمزگان از سیل و آبگرفتگی بیشترین خسارت را دیده اند.

1400/10/28
|
14:34

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «مهدی ولی پور» رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران به اقدامات صورت گرفته برای جبران خسارات ناشی از سیل اخیر پرداخت و گفت: از مجموع 23 استانی که این روزها درگیر شرایط جوی بوده اند امدادرسانی به 9 استان همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه استان کرمان و هرمزگان از سیل و آبگرفتگی بیشترین خسارت را دیده اند، گفت: شرایط اسکان اضطراری برای مناطق آسیب دیده فراهم شده و مواد غذایی و دیگر اقلام نیز میان آنان توزیع شده است.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: در سیل اخیر برخی هموطنان به دلیل عدم توجه به هشدارها و قرار گرفتن در مسیرها جان خود را از دست داده اند؛ همچنین میزان مفقودین در شهر خرم آباد و دو استان آذربایجان شرقی و غربی به 7 نفر رسیده است.

مهدی ولی پور در بخش دیگر با بیان اینکه خوشبختانه شرایط و وضعیت در حال بهبود است و هزار و 600 نفر از امدادگران جمعیت هلال احمر در مناطق سیل زده مشغول خدمت رسانی هستند، افزود: امداد رسانی ها تا رسیدن وضعیت به شرایط عادی ادامه خواهد داشت.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی زهرا قائدی و حسین معصومی و اجرای محمد نظری و سعید توکلی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر