ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

رادیو ایران و بررسی تعرفه های پزشکان در«ایران امروز»

برنامه ایران امروز سه شنبه 6 اردیبهشت با حضورکارشناسان به بررسی تعرفه های پزشکان می پردازد.

1401/02/06
|
10:49

به گزارش شبکه رادیویی ایران، همه ساله یکی از موضوعات چالش ساز حوزه سلامت کلید می‌خورد و آن موضوع تعیین تعرفه‌های خدمات تشخیصی درمانی برای سال جدید است. امسال نیز این موضوع چالش برانگیز، از پیش دستی سازمان نظام پزشکی برای اعلام حق ویزیت پزشکان در سال 1401 شروع شد.
مریم بانو فطرتی تهیه کننده ویژه برنامه «ایران امروز» سه شنبه ها بیان کرد: در حالی افزایش تعرفه 60 درصدی پزشکان مطرح شد که در واقع نتایج رایزنی‌های وزارت بهداشت، ســازمان‌های بیمه‌گر، سازمان نظام پزشکی و شورای عالی بیمه افزایش 28/5 درصدی قیمت خدمات پزشکی بود و مقرر شده بود این رقم پس از تصویب در شورای عالی پزشکی در نهایت پس از بررسی در سازمان برنامه و بودجه برای تصویب نهایی به هیأت دولت واگذار شود تا تصمیم‌گیری در این خصوص انجام شود.
وی ادامه داد: از همین رو با توجه به اهمیت موضوع در برنامه «ایران امروز» با حضور دکتر آرش انیسیان مدیر کل برنامه ریزی و اقتصاد سلامت سازمان نظام پزشکی کشور و رییس بیمارستان ابن سینا و عضو هیئت مدیره انجمن خدمات بین المللی گردشگران سلامت، دکتر ملک فاضلی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ودکتر علی دباغ معاون فنی و نظارت نظام پزشکی تهران به بررسی این موضوع خواهیم پردخت.
گفتنی است «ایران امروز» سه شنبه ها از گروه دانش و اقتصاد ، به تهیه کنندگی مریم بانو فطرتی و اجرای احمد طبعی ساعت 11:40 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم کننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز