ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

حمایت از بیماران نادر در رادیو ایران

برنامه «ایران امروز» دوشنبه هشتم اسفند، همزمان با روز حمایت از بیماران نادر، با حضور كارشناسان و صاحب نظران پیرامون این موضوع گفت و گو می كند.

1401/12/08
|
10:23
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، بنابر اعلام بنیاد بیماری‌های نادر ایران، از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی نامگذاری روز هشتم اسفند برای گرامیداشت بیماران نادر كشور به تصویب رسید كه در تقویم رسمی كشور درج خواهد شد.
عاطفه اقتداری تهیه كننده برنامه «ایران امروز» دوشنبه هشتم بیان كرد: بنیاد بیماری‌های نادر ایران از سال 1388 همزمان با سایر كشورهای دنیا با برگزاری همایش‌های بین المللی با حضور مسئولان، هنرمندان، ورزشكاران و حامیان و سفیران بیماران نادر این روز را گرامی می‌دارد.
وی ادامه داد: در سراسر جهان بین 6 تا 8 هزار نوع بیماری نادر شناسایی ثبت شده و در ایران نیز تاكنون 344 نوع بیماری نادر شناسایی و به تصویب كمیسیون پزشكی بنیاد بیماری‌های نادر رسیده است.

اقتداری افزود: نامگذاری روز ملی بیماری‌های نادر و معرفی بیشتر این بیماری‌ها به جامعه می‌تواند نقش موثری در شناسایی و دستیابی به آمار دقیق‌تر از این بیماران داشته باشد.
این تهیه كننده رادیو یی تصریح كرد: از همین رو در برنامه میزبان دكترهداوند خانی رییس اداره بیماری های خاص معاونت درمان وزارت بهداشت و دكتر نوشین جزایری رییس گروه داروی دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران خواهیم شد و پیرامون حمایت های لازم از این بیماران گفت و گو خواهیم كرد.
گفتنی است «ایران امروز» دوشنبه هشتم اسفند به تهیه كنندگی عاطفه اقتداری، اجرای رضا فرخی و گزارشگری نوید دانشور ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز