ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

شیوه نامه جدید كارمزد كارت خوان ها در رادیو ایران

برنامه «ایران امروز» یكشنبه 24 اردیبهشت، با حضور كارشناسان و صاحب نظران به بررسی شیوه نامه جدید كارمزد كارت خوان ها می پردازد.

1402/02/24
|
09:21
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران در راستای كارآمدتر شدن شبكه پرداخت الكترونیكی و ارتقای سطح خدمات به كاربران، اصلاحاتی را در نظام كارمزد تراكنش‌ این شبكه اعمال و شیوه‌نامه جدید را ابلاغ كرده است.

با تصویب شورای پول و اعتبار و ابلاغ بانك مركزی از این پس دارندگان دستگاه‌های كارتخوان (پذیرندگان) بخشی از كارمزد تراكنش‌های خرید را پرداخت خواهند كرد.

سیما پاتیمار تهیه كننده برنامه «ایران امروز» یكشنبه 24 اردیبهشت بیان كرد: بر اساس شیوه‌نامه جدید نظام كارمزد كه با هدف برقراری تعادل و تناسب میان خدمات دریافت شده و تقبل هزینه‌های گسترش و پایداری زیرساخت‌های شبكه پرداخت الكترونیكی تنظیم شده، دارندگان دستگاه‌های كارتخوان به ازای هر تراكنش خرید از 1200 ریال تا حداكثر سقف تعیین شده بسته به مبلغ تراكنش، كارمزد پرداخت می‌كنند.

وی ادامه داد: در همین راستا در برنامه «ایران امروز» میزبان دكتر مصطفی حبیب الله متخصص حوزه ی پولی و بانكی از مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دكتر محمد رضا مانی یكتا مدیر اداره ی نظام های پرداخت بانك مركزی ودكتر عباس معمار نژاد متخصص و صاحب نظر امور اقتصادی و بانكی خواهیم شد و پیرامون این موضوع بحث و تبادل نظر خواهیم كرد.

گفتنی است «ایران امروز» یكشنبه ها به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای محمدرضا درویش و هماهنگی اكرم خیرخواه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز