ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

با توصیه و خواهش مشكلات مسكن حل نمی شود

دبیر هفته ملی قرارگاه مسكن خاتم الانبیا گفت: نیاز است به سمت دولت سیستمی پیش رویم، وقتی برای هر موضوعی قانونی وجود داشته باشد میزان تخلف كاهش می یابد.

1402/02/24
|
11:48
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، محمد داوود وثوقی نسب دبیر هفته ملی قرارگاه مسكن خاتم الانبیا در برنامه ایران امروز به بحث درباره اجاره بهای مسكن پرداخت و در پاسخ به این پرسش كه راهكارهای دولت چقدر در بهبود وضعیت مسكن موثر است؟ گفت: وضعیت این بازار به قدری پیچیده است كه اقدامات دولت نمی تواند راهگشای آن باشد.

وی در ادامه با بیان اینكه كشور باید به سمت یك جامعه مدنی حركت كند، گفت: قانون جهش تولید كه سال گذشته در مجلس به تصویب رسیده است هر جند نیاز است اما به هیچ عنوان مشكل مسكن را حل نكرده است.

وثوقی نسب اضافه كرد: بیش از هفتاد درصد درآمد خانوار صرف اجاره بها می شود اگر برای اجاره بها قانون و سیستم مشخصی وجود نداشته باشد مشكلات این بخش حل نمی شود.
دبیر هفته ملی قرارگاه مسكن خاتم الانبیا با بیان اینكه مسكن باید بر مبنای قیمت تمام شده عرضه شود، گفت: با توصیه و خواهش مشكلات برطرف نمی شود، نیاز است به سمت دولت سیستمی پیش رویم، وقتی برای هر موضوعی قانون مشخصی وجود داشته باشد میزان تخلف كاهش می یابد.

وثوقی نسب خاطر نشان كرد: در بسیاری از كشورهای جهان این سیستم است كه وضعیت را تعیین می كند؛ در كشوری نظیر انگلستان اگر فردی سه درصد نرخ بها افزایش دهد دولت، مالك را دچار خسارت می كند.

برنامه «ایران امروز» شنبه تا سه شنبه هر هفته ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز