ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

طرح الزام به ثبت معاملات اموال غیر منقول از نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام اشكالاتی دارد

امیر حسین حاجی زاده متخصص در حوزه حقوقی و اقتصادی گفت: طرح الزام به ثبت معاملات اموال غیر منقول مصوبه كه هنوز به قانون تبدیل نشده است اگر امسال به تصویب برسد در بهترین حالت خود دو سال دیگر به اجرا در می آید.

1402/03/08
|
23:12
|

طرح الزام به ثبت معاملات اموال غیر منقول بیشتر بر ثبت تمركز دارد.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، محمد ماهیدشتی رییس گروه آینده پژوهشی اقتصاد و ایران در برنامه «ایران امروز» درباره طرح الزام به ثبت معاملات اموال غیر منقول گفت: این طرح كه اهداف مختلفی دارد قانون پر ماده ای نیست و ابعاد گسترده ای نیز ندارد.

وی ادامه داد: در طرح الزام به ثبت معاملات اموال غیر منقول، بیشتر تمركز روی ثبت، حقوق، تكالیف و تخلفات مربوط به سوداگران و مباحث مرتبط با بیمه های اجباری و مسئولیت های مراجع قضایی است.

طرح الزام به ثبت معاملات اموال غیر منقول
در ادامه این گفت و گوی رادیویی، امیر حسین حاجی زاده متخصص در حوزه حقوقی و اقتصادی به روی خط آمد و در این باره گفت: طرح الزام به ثبت معاملات اموال غیر منقول كه مصوبه مجلس است و هم اكنون به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته است در معاملات ملكی سه هدف ( امكانی ثبت سریع و آسان معاملات، برطرف سازی موانع صدور سند رسمی مالكیت و اعتبارزدایی از قولنامه های غیررسمی) را دنبال می كند.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش كه این مصوبه چه زمانی به مرحله اجرا می رسد، گفت: این مصوبه كه هنوز به قانون تبدیل نشده است اگر امسال به تصویب برسد در بهترین حالت خود دو سال دیگر به اجرا در می آید.

در ادامه می شنوید.

دسترسی سریع
ایران امروز