ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

دستاوردهای اقتصادی عضویت دائمی ایران در گروه بریكس

برنامه «ایران امروز» یكشنبه 19 شهریور، با حضور كارشناسان و صاحب نظران به دستاوردهای اقتصادی عضویت دائمی ایران در گروه بریكس می پردازد.

1402/06/19
|
09:13
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، با روی كار آمدن دولت سیزدهم، موضوع خنثی‌سازی تحریم مورد توجه قرار گرفت، به طوری كه در گام نخست، عضویت در مجموعه كشورهای اوراسیا، سپس عضویت دائم در پیمان شانگهای و این روزها هم شاهد عضویت دائم در پیمان بریكس هستیم.

مریم بانو فطرتی تهیه كننده «ایران امروز» یكشنبه ها بیان كرد: در بُعد اقتصادی مهم‌ترین هدف بریكس، دلارزدایی از مبادلات تجاری با بهره‌گیری از ارزهای ملی است و در ادامه ایجاد یك ارز جدید و جایگزین را دنبال می‌كند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود عضویت دائمی ایران در بریكس به خنثی‌سازی تحریم‌ها از طریق تعریف نقش‌های جدید برای ایران در اقتصاد جهانی و بازآفرینی نقش‌های سنتی ما به عنوان تأمین‌كننده انرژی كمك كند.

این تهیه كننده رادیویی افزود: در همین راستا در برنامه روز یكشنبه میزبان مهندس سید محمد صادق قناد زاده معاون ارتقا كسب و كارهای بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران و دكتر مهدی دارابی صاحب نظر و كارشناس اقتصادی حوزه ی سیاست های ارزی مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خواهیم شد و پیرامون دستاوردهای اقتصادی عضویت دائمی ایران در گروه بریكس بحث و تبادل نظر خواهیم كرد.

گفتنی است «ایران امروز» یكشنبه ها به تهیه كنندگی مریم بانو فطرتی، اجرای احمد طبعی و هماهنگی اكرم خیرخواه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز