ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

واكاوی علاقه نسل جوان به سلبریتی ها

برنامه «ایران امروز» شنبه 18 آذر، با حضور كارشناسان و صاحب نظران به واكاوی علاقه نسل جوان به سلبریتی ها می پردازد.

1402/09/18
|
10:51
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، هر فرد تاثیرگذار، مشهور و شناخته شده‌ای در عرصه سیاست، اقتصاد، علم و فرهنگ، سینما، موسیقی، ورزش، مدلینگ و... می‌تواند یك سلبریتی محسوب شود. ستاره‌ها این سلبریتی شدن را مدیون رسانه‌ها هستند كه آن‌ها را به مردم دنیا می‌شناسانند.

عاطفه اقتداری تهیه كننده برنامه «ایران امروز» شنبه ها بیان كرد: بحث مربوط به سلبریتی مختص حالا نیست بلكه در قرون بسیار دور نیز این افراد مورد توجه بودند بعنوان مثال در زمان های بسیار دور افراد و شاعران زیادی بودند كه در وصف قهرمانان كشور خود شعر می گفتند و مردم بخاطر علاقه به این افراد به شاعران پول، هدیه و غذای رایگان می دادند.

وی ادامه داد: آنچه موجب نگرانی شده است فاصله جوانان ایرانی از فرهنگ ایرانی و الگو برداری بی قید و شرط از سلبریتی های داخلی و خارجی است.

اقتداری افزود: برخی روانشناسان معتقدند اگر این علاقه منجر به تغییراتی در زندگی فرد شود مثلاً قرار دادن عكس سلبریتی به‌عنوان عكس پروفایل یا انجام كارهایی كه آن سلبریتی انجام می‌دهد، ممكن است به اختلالاتی مثل افسردگی منجر شود.

وی ادامه داد: در همین راستا در برنامه «ایران امروز» میزبان مهمان مختلف در حوزه روانشناسی و جامعه شناسی خواهیم شد و به واكاوی این موضوع خواهیم پرداخت. گفتنی است «ایران امروز» به تهیه كنندگی عاطفه اقتداری و اجرای رضا فرخی ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز