ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

اختلاف نظرها در شیوه اداره كشور

محسن گلكار فعال اصولگرا معتقد است دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا در شیوه اداره كشور اختلاف نظر مبنایی با یكدیگر دارند؛ در مقابل او، سیدهادی عظیمی فعال اصلاح‌طلب می‌گوید نگاه اصولگرایان محدود و بسته است.

1403/04/02
|
14:42
|

امروز شنبه دوم تیر، در چهارمین میز مناظره برنامه ایران‌امروز، رادیو ایران میزبان، محسن گلكار فعال اصولگرا و سیدهادی عظیمی فعال اصلاح‌طلب بود.
اصلاح‌طلب و اصولگرا اختلاف مبنایی با یكدیگر دارند.

به گزارش شبكه رادیویی ایران؛ فعال اصولگرا در میز مناظره برنامه ایران امروز از اختلاف‌نظرها در شیوه اداره كشور صحبت كرد و گفت: دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا در شیوه اداره كشور اختلاف نظر مبنایی با یكدیگر دارند، این تفاوت نظرها در آغاز انقلاب با روی كارآمدن دولت موقت به وجود آمد.

وی در ادامه با بیان اینكه از آغاز انقلاب اسلامی تاكنون 4 دولت در دست جبهه اصلاحات بوده است، افزود: این جناح سیاسی كشور هنوز نتوانسته الزامات،چارچوب‌ها و ممنوعات را برای خود تعریف كند.
فعال اصولگرا خاطر نشان كرد: این گروه سیاسی كه زمانی خود عامل دولتی كردن اقتصاد بودند امروز به نئولیبرال‌هایی سرآمد در جهان تبدیل شده‌اند.
اصولگرایان خود را برتر از همه می‌دانند.

در بخش دیگر این مناظره رادیویی؛ سیدهادی عظیمی فعال اصلاح‌طلب در پاسخ به صحبت‌های محسن گلكار گفت: برخی چهره‌های اصولگرا همچون محسن گلكار در سیاست نگاه بسته و محدودی دارند و همواره خود را انسان‌های والا و برتر می‌دانند.

محسن گلكار عصیان جوانان را حاصل و نتیجه این نگاه و تفكر در جامعه دانست و افزود: اصوالگریان علاقه دارند مردم جامعه در نوع پوشش و صحبت كردن به میل آنها رفتار كنند.

وی با تاكید بر اینكه آیت الله هاشمی رفسنجانی جزو اصلاح‌طلبان نبوده و در طول زمان به این گروه گرایش پیدا كرده است. خاطر نشان كرد: نگاه این جناح كشور اشتباه است و میان مردم و دولت شكاف ایجاد می‌كند.

تهیه و تنظیم: نسترن ردایی

در ادامه بشنوید.

دسترسی سریع
ایران امروز