ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 11:30 به مدت 70

شورای شهر باید از سیاست زدگی به دور باشد

در چهاردهمین برنامه انتخاباتی «ایران امروز»، دوشنبه 10 خرداد، رادیو ایران میزبان ناهید خداکرمی عضو کنونی شورای شهر، امیر رضا واعظی آشتیانی عضو پیشین شورای شهر تهران و رضا مومنین فعال فرهنگی بود.

1400/03/10
|
12:55

در چهاردهمین برنامه انتخاباتی «ایران امروز»، دوشنبه 10 خرداد، رادیو ایران میزبان ناهید خداکرمی عضو کنونی شورای شهر، امیر رضا واعظی آشتیانی عضو پیشین شورای شهر تهران و رضا مومنین فعال فرهنگی بود.
مردم اگر می خواهند در شهر احساس آرامش کنند باید به پای صندوق رای بیایند
به گزارش شبکه رادیویی ایران، ناهید خداکرمی عضو کنونی شورای شهر در برنامه ایران امروز به نقش و جایگاه شوراهای شهر و روستا پرداخت و گفت: در شورای شهر کسی که بر مسند قدرت می نشیند باید نیازهای واقعی مردم در زمینه سلامت بهداشت، محیط و دیگر مسائل را بداند و به آن پاسخ دهد.
وی افزود: شهروندان اگر می خواهند در شهر احساس آرامش کنند باید به پای صندوق رای بیایند و با انتخاب درست خود این امر را محقق سازند.
این عضو کنونی شورای شهر در بخش دیگر گفت: اگرچه دخالت همه جانبه به امور شهرداری ها کار را سخت کرده است اما با توجه به شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، شوراها تاکنون خوب عمل کرده اند.
وی در ادامه به ساختار اداری کشور اشاره کرد و گفت: ساختار اداری کشور دارای مشکل است، این ساختار اگر درست شود شورای شهر در مسیر صحیح قرار می گیرد.
ناهید خداکرمی در ادامه با بیان اینکه امروز شهرها انسان محور شده اند؛ افزود: همه با هم باید به سمت مدیریت یکپارچه شهری برویم و اگر قفل هایمان در حوزه بین الملل باز شود قطعا در حوزه شهری به توسعه پایدار خواهیم رسید.


شورای شهر امروز هیات مدیره شهرداری است
در ادامه این گفت و گوی رادیویی، امیر رضا واعظ آشتیانی عضو پیشین شورای شهر تهران، به روی خط برنامه آمد و در این باره گفت: شورای شهر امروز هیات مدیره شهرداری هستند و در بسیاری از موارد نیز شهرداری شورای شهر را نیز دور می زند.
وی در ادامه با بیان اینکه شورای شهر زمانی شورای شهر است که اهداف و برنامه های شهر را محقق سازد. افزود : خدمات ارائه شده اگرچه خوب بوده اما این کافی نیست.
واعظ آشتیانی خاطر نشان کرد: به حداقل ها نباید رضایت داشت، باید از ظرفیت های موجود درست استفاده شود.
عضو پیشین شورای شهر تهران گفت: اگر می خواهیم یک شورای موفق داشته باشیم، باید افراد تخصص لازم را در این حوزه داشته باشند.

شورای شهر باید از سیاست زدگی به دور باشد
در بخش دیگر این گفت و گو، رضا مومنین فعال فرهنگی به این موضوع پرداخت و گفت: در شاخص و مولفه های شورای شهر سیاست وارد شده، و این سیاست باعث ایجاد مشکل شده است.
این فعال فرهنگی در ادامه خاطر نشان کرد: شوراهای شهر ضمن آنکه باید از سیاست زدگی دوری کنند ، باید تحت نظر سیستم های نظارتی کشور قرار گیرد.

«ایران امروز» شنبه تا سه شنبه به تهیه کنندگی «عاطفه اقتداری» و اجرای «دکتر غلامحسین طاهری» ساعت 11:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز