ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 11:30 به مدت 70

قوه مقننه قصد تقابل را با دولت ندارد/ همسویی دولت و مجلس کار روند بهتری خواهد یافت

در پانزدهمین برنامه انتخاباتی «ایران امروز»، سه شنبه11 خرداد، رادیو ایران میزبان حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز و اسکو در خانه ملت و دکتر فاطمه مقصودی ماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بود.

1400/03/11
|
12:47

در پانزدهمین برنامه انتخاباتی «ایران امروز»، سه شنبه11 خرداد، رادیو ایران میزبان حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز و اسکو در خانه ملت و معاون حقوقی دولت دهم و دکتر فاطمه مقصودی بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی بود.

همسویی دولت و مجلس کار قانونگذاری و اجرا را راحت تر می کند
به گزارش شبکه رادیویی ایران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز و اسکو در خانه ملت و معاون حقوقی دولت دهم در برنامه ایران امروز درباره رابطه مجلس و دولت گفت: همکاری و هم افزایی در حل مشکلات و معیشت مردم یک اصل پذیرفته است.
وی ادامه داد: یک هدف مشترک در دولت و مجلس وجود دارد، این هدف مشترک را سیاست های کلان نظام، منافع کشور و امور ملت تعیین می کند.
نماینده مردم تبریز و اسکو در خانه ملت اضافه کرد: تمامی برنامه ها و تلاش ها باید در جهت این سیاست ها و حل مشکلات باشد.
حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی قانونگذاری و نظارت را دو وظیفه مجلس دانست و افزود: در قانونگذاری لازم است هماهنگی میان دولت و مجلس وجود داشته باشد.
این نماینده مجلس در بحث نظارت نیز گفت: نظارت یک اصل اساسی در مجلس است. مجلس با استیضاح، تحقیق و تفحض و تذکر؛ کار نظارت را انجام می دهد؛ اگر مشکلات با تذکر حل شود نمایندگان دنبال سوال و استیضاح نمی روند.
وی در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: وقتی دولت و مجلس همسو باشند کار اجرا و قانونگذاری به راحتی امکانپذیر می شود.

قوه مقننه قصد تقابل را با دولت ندارد
در ادامه این گفت و گوی رادیویی، دکتر فاطمه مقصودی بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی به این موضوع پرداخت و گفت: مجلس پل ارتباط دولت و مردم است و وظیفه رسیدگی به حل مشکلات مردم و دولت را بر عهده دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه به هیچ عنوان قوه مقننه قصد تقابل با دولت را ندارد، افزود: هر چقدر تعامل بیشتر باشد قطعا آرامش در کشور بیشتر خواهد شد.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس همواره با ارتباط و تعامل به دنبال حل مشکلات است و اگر حل نشود مجبور به استفاده از ابزارهای نظارتی نظیر استیضاح، سوال و تفحص می شود.
نماینده مردم بروجرد خاطر نشان کرد: دولتی که بر سر کار می آید باید به منویات مقام معظم رهبری، مصالح کشور و مشکلات مردم توجه کند و هر چقدر بتوانیم به ارزشهای انقلاب نزدیک شویم آرامش بیشتری در کشور حاکم خواهد شد.

«ایران امروز» شنبه تا سه شنبه به تهیه کنندگی «عاطفه اقتداری» و اجرای «دکتر غلامحسین طاهری» ساعت 11:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز