ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 11:30 به مدت 70

«ایران امروز» بررسی می کند؛ کمبود علوفه در کشور

برنامه «ایران امروز» یکشنبه 27 تیر از گروه دانش و اقتصاد به بررسی کمبود علوفه در کشور و افزایش قیمت نهاده های دامی می پردازد.

1400/04/27
|
09:05

به گزارش شبکه رادیویی ایران، در طول سال‌های گذشته به‌دلیل بارش‌های مناسب و وجود مراتع با پوشش گیاهی مطلوب سبب می‌شد علوفه مورد نیاز دام، تا حدودی در داخل کشور تولید، تأمین و مشکلات حل شود.
اما در سال جاری علی‌رغم پایدار بودن مشکلات در تأمین نهاده‌هایی همچون کنجاله سویا، ذرت و جو، کاهش شدید میزان بارندگی‌ها و خشکسالی حادث‌شده سبب شده است مراتع به‌لحاظ پوشش گیاهی در وضعیت نامناسبی قرار داشته باشند و عملاً چراگاهی برای دام‌ها وجود نداشته باشد.
از همین رو کمبود علوفه در کشور موجب افزایش قیمت نهاده های دامی شده است.
«ایران امروز» یکشنبه 27 تیر با حضور عباس معروفان سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ، محمد تقی نقدعلی نماینده مجلس عضو و کمیسیون کشاورزی و مجید موافق قدیری رئیس انجمن کارخانجات خوراک دام و طیور به واکاوی این موضوع می پردازد.
ایران امروز یکشنبه ها از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی سیما پاتیمار و اجرای ایمان ساکی ، به صورت زنده از ساعت 11:45 از رادیو ایران و همزمان به شکل تصویری از تارنمای رادیو ایران و کار افزار ایرانصدا نیز تقدیم مخاطبان گرامی این شبکه رادیویی می‌ شود


دسترسی سریع
ایران امروز