ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

نسیم زنگویی متخصص داروسازی در گفت و گو با رادیو ایران: طرح الکترونیکی شدن نسخه های پزشکان، ساختار مناسبی ندارد

نسیم زنگویی متخصص داروسازی گفت: الکترونیکی شدن نسخه های پزشکان فشار زیادی بر داروخانه وارد کرده است.

1400/08/30
|
13:37

به گزارش شبکه رادیویی ایران، نسیم زنگویی متخصص داروسازی در برنامه «ایران امروز» به طرح الکترونیکی شدن نسخه های پزشکان و نقایص آن اشاره کرد و گفت: طرح الکترونیکی شدن نسخه های پزشکان، از ساختار مناسبی بهره مند نیست و سایت طراحی شده نیز ظرفیت لازم را برای پاسخگویی ندارد این موضوع باعث بروز مشکلاتی برای بیماران شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه الکترونیکی شدن نسخه های پزشکان فشار زیادی بر داروخانه وارد کرده است، گفت: علاوه بر آنکه بسیاری از پزشکان همچنان این طرح را نپذیرفته اند، به دلیل آنکه برای نسخه های الکترونیکی چارچوب مشخص رسمی همگانی وجود ندارد داروخانه مجبورند با بیمه نسخه بیمار را رد کنند این موضوع در پایان ماه، داروخانه ها را دچار کسری مواجه می کند و هزینه ای اضافی را بر دوش ما می گذارد.

این متخصص داروسازی در بخش دیگر صحبت هایش در پاسخ به این پرسش که شرکت های بیمه گر، هزینه داروخانه را به صورت برخط و آنلاین پرداخت می کنند یا خیر؟ گفت: امروز پوشش دهی شرکت های بیمه در پرداخت هزینه دارو بسیار کم شده است و بسیاری از شرکت های بیمه گر پرداخت آنلاین و برخط هزینه دارو را به دلایل مختلف قبول نمی کنند.

نسیم زنگویی خاطر نشان کرد: الکترونیکی شدن نسخه های پزشکان طرح خوبی است به شرط آنکه ساختارهای لازم را داشته باشد.

برنامه ایران امروز شنبه تا سه شنبه هر هفته ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز