ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

احمد حسین فلاحی در گفت و گو با رادیو ایران: در برنامه هفتم توسعه به بحث هوش مصنوعی توجه ویژه شده است

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: اگر تاکید مقام معظم رهبری نبود، شاید بحث هوش مصنوعی همچنان مغفول باقی می ماند.

1400/09/01
|
13:02

به گزارش شبکه رادیویی ایران، احمد حسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در برنامه «ایران امروز» به بحث هوش مصنوعی پرداخت و در پاسخ به این پرسش که آیا در سند توسعه کشور به هوش مصنوعی پرداخته شده است یا خیر؟ گفت: موضوع هوش مصنوعی در سال های اخیر اهمیت پیدا کرده و در سیاست های کلان نظام که قبل ترها نوشته شده تاکیدی به آن نشده است.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر تاکید مقام معظم رهبری بر این موضوع نبود، شاید بحث هوش مصنوعی همچنان مغفول باقی می ماند، افزود: برنامه هفتم توسعه امسال به شکل ویژه و خاص به بحث هوش مصنوعی پرداخته است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: با توجه به آنکه مقام معظم رهبری در سیاست های کلی نظام به این موضوع پرداخته اند و تاکید دارند که ایران می بایست در این حوزه جزو ده کشور دنیا باشد، مجلس در برنامه هفتم توسعه توجه ویژه ای به این موضوع دارد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس بخش دیگر صحبت هایش را به دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان اختصاص داد و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار، خط مشی و سیاست های کلی را در بحث هوش مصنوعی دستور فرمودند و طبق این دستور همه مکلف به اجرای آن هستیم.

احمد حسین فلاحی گفت: بحث هوش مصنوعی که هنوز در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار نگرفته، نیاز است با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در اولویت کار کمیسیون قرار گیرد و جلسات ویژه ای نیز به آن اختصاص داده شود.

برنامه «ایران امروز» شنبه تا سه شنبه هر هفته ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز