نگین شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14:55 به مدت 15 دقیقه

رادیو ایران

نگين

رونمایی از لوح فشرده 110 مستند نخبگان در رادیو ایران

رادیو ایران با همكاری بنیاد ملی نخبگان، در راستای معرفی نام‌آوران ایران‌زمین، از یكصد و ده مستند نخبگان با عنوان «نگین» رونمایی می‌كند.

1401/06/01
|
13:40
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، شنبه 5 شهریور مصادف با روز بزرگداشت زكریای رازی و روز داروساز مراسم رونمایی از یكصد و ده مستند نخبگان با عنوان «نگین» با حضور معاون صدای جمهوری اسلامی ایران، مدیر رادیو ایران و جمعی از مدیران بنیاد ملی نخبگان در سالن جلسات معاونت صدا برگزار می‌شود.
بیش از دو سال است كه رادیو ایران، در ادامه فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای خود با همكاری بنیاد نخبگان ایران اقدام به تولید مستندهای كوتاهی از زندگی و آثار نخبگان ملی، برجستگان و دانشمندان ایرانی كرده است.
دكتر محمدجعفر محمدزاده مدیر رادیو ایران در این باره گفت: در «نگین» جایگاه نخبگان و مفاخر ایران در حوزه‌های علمی، دینی، فلسفی، هنری، محیط زیست و ... پس از پژوهش و نگارش با صدایی هنرمندان برتر رادیو ساخته شده است.
وی اظهار داشت: از جمله شخصیت‌هایی كه در این مستندها به آنها پرداخته شده است می‌توان به مرحوم دكتر بدرالزمان قریب، دكتر محمد معین، دكتر غلامحسین مصاحب، دكتر مصطفی چمران، دكتر روزبه زنجانی، دكتر مرتضی شیخ، دكتر منوچهر دوایی، جعفر ابراهیمی شاهد، پروفسور محمدتقی فاطمی، دكتر تقی رازی، دكتر علی زرگری، دكتر پرویز كردوانی، امیرحسین فردی، محمدرضا حكیمی، دكتر ادیب سلطانی، دكتر مهدی بلالی و شهید احمدی اشاره كرد.
مدیر رادیو ایران خبر داد: در مراسم رونمایی از یكصد و ده مستند «نگین»، مروری نیز بر فعالیت‌های برنامه‌سازی رادیو ایران برای ستارگان ایران زمین مانند برنامه های«ژرفا»، «باغ هنر»، «پلاك هشت»، «سیمای فرزانگان» و «خاص باشید» می‌شود و در بخش دیگری از این مراسم از برنامه‌سازان و نویسندگان این برنامه رادیویی تقدیر می‌شود.
دكتر محمدزاده در پایان یادآور شد: این مراسم شنبه پنجم شهریور، با حضور علی بخشی‌زاده معاون صدای جمهوری اسلامی ایران، دكتر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، مدیر رادیو ایران و جمعی از مدیران معاونت صدا و مدیران بنیاد ملی نخبگان در سالن جلسات معاونت صدا ساعت 14:00 تا 16:00 برگزار می‌شود.
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نگین