نگین شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14:55 به مدت 15 دقیقه

رادیو ایران

نگين

از 110 مستند نخبگان در رادیو ایران رونمایی شد

رادیو ایران با همكاری بنیاد ملی نخبگان، در راستای معرفی نام‌آوران ایران‌زمین، از یكصد و ده مستند نخبگان با عنوان «نگین» رونمایی كرد.

1401/06/05
|
16:43
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، شنبه 5 شهریور مصادف با روز بزرگداشت زكریای رازی و روز داروساز مراسم رونمایی از یكصد و ده مستند نخبگان با عنوان «نگین» با حضور دكتر باقری مقدم قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان، دكتر محمدزاده مدیر رادیو ایران، دكتر علی عبدالعالی مدیر شبكه آموزش سیما ،دكتر عباس ابراهیمی معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان، سردار عباس بایرامی رییس سازمان تاریخ و ادبیات دفاع مقدس و حجت الاسلام فخرزاده از فعالان حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و جمعی از مدیران شبكه‌های رادیویی و برنامه سازان رادیو ایران و جمعی از مدیران بنیاد ملی نخبگان در سالن جلسات معاونت صدا برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دكتر محمدزاده مدیر رادیو ایران، ضمن خوشامدگویی از مهمان حاضر دعوت كرد نماهنگ «نگین» 110 اثر مستند رادیویی را تماشا كنند. سپس دكتر محسن شاه رضایی مدیر كل تكریم و الگوسازی بنیاد نخبگان از بهترین ویژگی «نگین» به كوتاهی و موجزبودن این برنامه اشاره كرد.
حسن همایی یكی از گویندگان خوش صدای برنامه «نگین» قطعه‌ای از اشعار فردوسی را خواند و آرزو كرد روزی نه خیلی دور به معرفی نخبگان و دانشمندان جوان ایرانی بپردازد.
عباس ابراهیمی معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان ضمن تشكر ازبرنامه سازان «نگین» و رادیو ایران بیان كرد: این فعالیت فرهنگی از مهر ماه سال 1399 آغاز شد و ابرازامیدواری كرد این همكاری‌های فرهنگی تكرار شود.
در این مراسم نماهنگ‌هایی از برنامه رادیویی «نگین» ویژه دانشمند مؤمن و جهادگر دكتر كاظمی آشتیانی فرزند صالح انقلاب ،دكتر تقی رضایی و دكتر ابوالقاسم سلطانی پخش شد.
در قسمت دیگری از این مراسم، مدیر رادیو ایران اظهار داشت: برنامه های «ژرفا»، «باغ هنر»، «پلاك هشت»، «سیمای فرزانگان» و «خاص باشید» از دیگر برنامه‌های این شبكه است كه به موضوع نخبگان و فرزانگان و دانشمندان ایرانی می‌پردازد.
سپس دكتر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ضمن آرزوی سلامتی برای خادمان این اثر فرهنگی اظهار داشت هدف اولیه بنیاد ملی نخبگان ضمن ارائه تعریفی از نخبگی ضرورت ایجاد یك گفتمان نخبگی در كشور را یادآور شد و ریشه این گفتمان در الگوسازی با برنامه‌سازی مناسب دانست.
همچنین دكتر علی عبدالعالی مدیر شبكه اموزش سیما قول همكاری تصویری بر 110 برنامه «نگین» را داد.
در این مراسم از برنامه سازان «نگین» به شرح زیر تقدیر شد:
یدالله گودرزی مدیر گروه فرهنگ و ادب رادیو ایران، عبدالله علایی تهیه كننده برنامه «نگین»، حسن همایی و فاطمه آل عباس از گویندگان برنامه «نگین » تقدیر و تشكر شد.
و در پایان با حضور مهمانان از لوح فشرده 110 مستند نخبگان رونمایی شد.
مراسم رونمایی از لوح فشرده 110 مستند نخبگان ، شنبه 5 شهریور در جمع اصحاب قلم و بنیاد ملی نخبگان و مدیران و برنامه سازان رادیویی ساعت 14:00 در سالن جلسات معاونت صدا برگزار شد

دسترسی سریع
نگین