نگین شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14:55 به مدت 15 دقیقه

رادیو ایران

نگين

مروری بر زندگی استاد رضا روزبه زنجانی در رادیو ایران

رادیو ایران در برنامه ی «نگین» به معرفی نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می پردازد.

1401/08/28
|
13:48
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، پس ازرونمایی از لوح فشرده 110 مستند نخبگان كشور، با توجه به استقبال مخاطبان برنامه «نگین» در سری جدید با معرفی شخصیت هایی چون دكتر محمد توسلی، دكتر كرامت الله جهرمی، علیرضا سپاه خواه، دكتر محمد ولوی پخش می شود.
عبدالله علایی تهیه كننده این برنامه بیان كرد: رادیو ایران در ادامه فعالیت های فرهنگی و رسانه ای خود در برنامه «نگین» به معرفی آثار نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می پردازد.
وی ادامه داد: در راستای معرفی نام آوران ایران زمین در این برنامه به یاد كرد معاصران می پردازیم، این برنامه به جایگاه نخبگان و مفاخر ایران در حوزه های علمی، دینی، فلسفی، هنری ، محیط زیست و ... اختصاص دارد و باهمكاری بنیاد ملی نخبگان تولید می شود.
علایی افزود: در برنامه روز شنبه 28 آبان مروری بر زندگی استاد رضا روزبه زنجانی خواهیم داشت.
ویژگیهای استاد شخصیت استاد روزبه از جهات مختلف شایسته بررسی و مطالعه است. نوشته ها، خاطرات و مصاحبه های برخی از آشنایان، همكاران و شاگردان استاد نشان می دهد كه آن دانشور فرزانه از حدود هفتاد صفت نیك بهره می برد. بخشی از صفات و خویهای پسندیده او عبارت است ایمان، علم اخلاق اسلامی و....
از استاد روزبه تألیفات و تحقیقات متعددی در موضوع های فقه، معارف اسلامی و علوم روز به جا مانده كه استاد در پایان عمر همه آنها را به یكی از شاگردان فاضلش سپرد تا در فرصت مناسبی به چاپ برساند. موضوع تحقیقات و یادداشت های آن بزرگوار عبارت است از: «اثبات جهان ماوراء»، «اثبات وجود خدا»، «عصمت پیامبران»، «ولایت» و «فقه».
گفتنی است این برنامه از شنبه تا چهارشنبه به تهیه كنندگی عبدالله علایی و با اجرای فاطمه آل عباس و حسن همایی ساعت 14:55 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نگین