نگین شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14:55 به مدت 15 دقیقه

رادیو ایران

نگين

روایت زندگی محمود حكیمی نویسنده و پژوهشگر در رادیو ایران

برنامه «نگین» دوشنبه 26 دی ماه به معرفی محمود حكیمی، نویسنده پیشكسوت و چهره محبوب كودكان و نوجوانان می پردازد.

1401/10/26
|
10:35
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عبدالله علایی تهیه كننده برنامه «نگین» بیان كرد: این برنامه به معرفی نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می پردازد. وی با اعلام این خبر افزود: دوشنبه 26 دی ماه محمود حكیمی، نویسنده پیشكسوت و از چهره های محبوب كودكان و نوجوانان معرفی می شود.
اعلایی ادامه داد: محمود حكیمی در زمره افرادی است كه پیش از انقلاب دست به نگارش برای كودكان و نوجوانان زد و با دغدغه‌های مذهبی دست به قلم شد. او در زمینه‌های مختلف تاریخی و اجتماعی آثار ماندگاری دارد و از كوشاترین افراد در نیم قرن اخیر است كه با بینش مذهبی و باور عمیق به این موضوعات دست به قلم شده است.
محمود حكیمی نهم شهریورماه سال 1323 در تهران متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه، برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی وارد دانشگاه تربیت معلم شد. پس از مدتی تدریس در مدرسه‌های تهران، برای ادامه تحصیل در رشته تعلیم و تربیت ‌به انگلستان رفت و پس از دریافت درجه فوق لیسانس و بازگشت به ایران، به تدریس در مراكز تربیت معلم پرداخت.
از جمله آثار حكیمی می‌توان به «راه بازرگان، داستان هایی از عصر رضاشاه و داستان هایی از عصر ناصرالدین شاه و... اشاره كرد.
«نگین» از شنبه تا چهارشنبه به تهیه كنندگی عبدالله علایی و با اجرای فاطمه آل عباس و حسن همایی ساعت 14:55 از رادیو ایران پخش می شود.
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نگین