نگین شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14:55 به مدت 15 دقیقه

رادیو ایران

نگين

نگاهی به زندگی محمدرضا شفیعی كدكنی در«نگین»

برنامه «نگین» یكشنبه 24 اردیبهشت، نگاهی به زندگی «محمدرضا شفیعی كدكنی» ادیب، نویسنده، پژوهشگر، استاد دانشگاه تهران و شاعر اهل ایران دارد.

1402/02/24
|
11:48
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عبدالله علایی تهیه كننده برنامه «نگین» گفت: این برنامه به معرفی نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می‌پردازد.

وی ادامه داد: دربرنامه روز یكشنبه 24 اردیبهشت مروری بر زندگی محمدرضا شفیعی كدكنی پژوهشگر و شاعر مجموعه شعر در كوچه باغ‌های نشابور و به كجا چنین شتابان با تخلص« م. سِرشك» خواهیم داشت.

علایی تصریح كرد: محمدرضا شفیعی كدكنی كه بیش‌تر به عنوان پژوهشگر، منتقد و استاد زبان و ادبیات فارسی معروف است، یكی از چهره‌های مطرح شعر معاصر ایران به شمار می‌رود كه از دهه 50 به جرگه شاعران پیوست، دكتر شفیعی همچنین مدتی را بنا به دعوت دانشگاه‌های آكسفورد انگلستان و پرینستون آمریكا و ژاپن به عنوان استاد به تدریس و تحقیق اشتغال داشت. شفیعی كدكنی از سال 1348 تاكنون استاد دانشگاه تهران است.
بدیع‌الزمان فروزانفر زیر برگهٔ پیشنهاد استخدام وی نوشته بود «احترامی است به فضیلت او».

این تهیه كننده رادیویی متذكرشد: در مهر 1398 در هفتمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی هنر برای صلح، «نشان عالی هنر برای صلح» به شفیعی كدكنی اهدا شد.گفتنی است «نگین» از شنبه تا چهارشنبه به تهیه كنندگی عبدالله علایی و با اجرای فاطمه آل عباس و حسن همایی ساعت 14:55 از رادیو ایران پخش می‌شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نگین