خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

افزایش سطح سواد رسانه ای خانواده در گزینش انیمیشن ها نقشی مهم و تعیین کننده دارد

دکتر مریم جلالی عضو شورای رده بندی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آثار فرهنگی غذای روح است و خانواده ها در انتخاب و گزینش فیلم ها و انیمیشن ها باید به مواردی نظیر ذائقه، شرایط فرهنگی ،اقلیمی و اقتصادی توجه فراوان کنند.

در بحث فیلم ها و انیمیشن های ساخته شده برای گروه سنی کودک و نوجوان موضوع مهمی که مطرح است و آن است که آیا تمامی آثار ساخته شده برای همه کودکان مناسب است؟ آیا موضوعی که برای یک فرد روستای منطقه جنوبی کشور یک دغدغه است برای نوجوان پایتخت نشین نیز مهم تلقی می شود؟
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه خانه و خانواده برای پاسخ به این پرسش ها با دکتر مریم جلالی کارشناس فرهنگ و رسانه و عضو شورای رده بندی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت و گو کرده است.
دکتر مریم جلالی در گفت و گو با برنامه «خانه و خانواده» درباره معیارهای رده بندی فیلم ها و انیمیشن ها برای گروه سنی کودک و نوجوان گفت: معیارهای رده بندی فیلم ها و انیمیشن ها در ایران شکل مشورتی دارد و خانواده ها با افزایش سطح سواد رسانه ای خود می توانند بر اساس شرایط و ویژگی های فرزند خود معیارهای خود را در انتخاب آثار محدود یا وسعت بخشند.
برنامه خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می شود.

1398/08/18
|
14:29
دسترسی سریع
خانه و خانواده