سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

احداث زهكش در تالاب صالحیه آب منطقه را كاهش داده است

مجید درگی مدیركل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: مجید درگی مدیركل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: زهكش در تالاب صالحیه بدون مطالعه و مجوز زیست محیطی احداث شده است.

تالاب صالحیه به زیستگاه حدود 45 گونه جانوری كه عمدتا پرنده بودند تبدیل شده بود؛ گونه هایی كه پس از خشك شدن تالاب مهاجرت كردند.

تالاب صالحیه واقع در دشت نظرآباد تنها تالاب فصلی استان البرز است كه در حال حاضر هیچ رنگ و لعاب و اثری از آن تالاب در آن دیده نمی شود و به پهنه ای خشك و بی روح تشكیل شده است.

به گزارش شبكه رادیویی ایران؛ برای كسب اطلاعات بیشتر از آخرین وضعیت تالاب صالحیه برنامه «سیاره آبی» با مجید درگی مدیركل حفاظت محیط زیست استان البرز صحبت كرده است.

مجید درگی مدیركل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: تالاب صالحیه نظرآباد تالابی است كه شرایط اقلیمی و میزان بارش های سالانه تاثیر زیادی بر آن می گذارد.

وی در ادامه افزود: احداث زهكش در تالاب صالحیه هر چند برای كمك به كشاورزی منطقه بوده اما به دلیل آنكه این زهكش بدون مطالعه و مجوز زیست محیطی احداث شده، به این موضوع توجه نشده كه زهكش می تواند رطوب های سطحی و آب های سیلابی را از منطقه خارج كند.

برنامه «سیاره آبی» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:40 به تهیه كنندگی «سیما پاتیمار» از رادیو ایران پخش می شود.

1402/06/12
|
13:49
دسترسی سریع
سیاره آبی