سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

از ابتدای سال تاكنون 590 هزار گواهی معاینه فنی صادر شده است

شادی مالكی مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت:29 درصد از خودروهایی كه در مراجعه نقص فنی داشتند پس از رفع ایرادات در مراجعات بعدی موفق به اخذ معاینه فنی شده اند.

بحران آلودگی هوا و حذف آلاینده های زیستی بر فراز پایتخت و شهرهای كشور لزوم توجه مضاعف و اعمال تدابیر سخت گیرانه برای رعایت قوانین زیست محیطی در تولید خودروها را اجتناب ناپذیر كرده است.

معمولا با آغاز فصل سرما و غالب شدن پدیده وارونگی دما در حالی با آلوده شدن هوا در تقابل هستیم كه در سال های اخیر به سبب افزایش خودروها و رعایت نكردن شاخص های زیست محیطی در سوخت و كیفیت خودروها غلظت آلاینده های ده میكرون و 2.5 میكرون در حال افزایش بوده است.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه سیاره آبی درباره اهمیت و تاثیر معاینه فنی بر كاهش آلایندگی بر محیط زیست با شادی مالكی مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت و گو كرده است.

شادی مالكی مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی خودروهای تهران، با یادآوری اینكه از ابتدای سال تاكنون، 800 هزار خودرو به مراكز معاینه فنی مراجعه كرده اند؛ گفت: 29 درصد از خودروهایی كه در مراجعه نقص فنی داشتند پس از رفع ایرادات در مراجعات بعدی موفق به اخذ معاینه فنی شده اند.

برنامه «سیاره آبی» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/06/21
|
16:48
دسترسی سریع
سیاره آبی