سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

میزان گوگرد در سوخت های توزیعی با روند رو به کاهش همراه است

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در سال های اخیر با تلاش و کوشش فراوان این میزان حجم گوگرد در سوخت های توزیعی را به کمتر از 100 رسانیده اند.

هفته گذشته شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، اقدام به انتشار آخرین وضعیت کیفیت سوخت توزیعی در تهران کرد.
بر اساس اطلاعات این شرکت، نمونه برداری های صورت گرفته از سوخت بنزین در تهران نشان می دهد غلظت گوگرد در کلیه نمونه ها در بهار و تابستان 3 تا 4 برابر حد مجاز بود.
پس از انتشار این خبر روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با تاکید بر اینکه سازمان استاندارد تنها مرجع صاحب صلاحیت در ارزیابی انطباق فرآورده توزیعی با استاندارد مورد نظر است، اعلام کرد تمام بنزین های توزیعی دارای استاندارد یورو 4 هستند.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه «سیاره آبی» برای بررسی بیشتر با مهندس حسین شهید زاده مدیر عامل کنترل کیفیت هوای تهران در این خصوص گفت و گو کرده است.
مهندس حسین شهید زاده مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفت و گو با رادیو ایران گفت: اگر به تاریخچه وجود گوگرد در سوخت های توزیعی نگاهی بیاندازیم متوجه می شویم میزان حجم گوگرد در چند سال گذشته چند هزار قسمت در میلیون بوده و اختلاف آن با استاندار یورو 4 نیز چند صد برابر بود.
وی خاطر نشان کرد: در سال های اخیر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با تلاش و کوشش فراوان این میزان حجم گوگرد در سوخت های توزیعی را به کمتر از 100 رسانیده اند.
برنامه سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود.

1398/07/17
|
10:00
دسترسی سریع
سیاره آبی