جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25

رادیو ایران

جهان سياست

ناوگروه 86 علی رغم همه كارشكنی به راه خود ادامه داد

جانشین عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش پس از اعمال تحریم ها، 7 روز در ریو دو ژانیرو، 5 روز در شهر كیپ‌تاون آفریقای جنوبی و 3 روز در بندر صلاله عمان پهلو گرفت و سرانجام در شنبه 31 اردیبهشت به ایران بازگشت.

با پایان سفر ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش، این ناوگروه در شنبه 30 ام اردیبهشت با استقبال فرمانده نیروی دریایی ارتش و خانواده های كاركنان این ناوگروه وارد منطقه یكم دریایی نیروی دریایی ارتش در بندرعباس شدند.

ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش كه بیش از 8 ماه پیش به ماموریت دریانوردی به دور كره زمین اعزام شده بود؛ در روز چهارشنبه 27 اردیبهشت وارد آب های كشور شد.
به گزارش شبكه رادیویی ایران، ناخدا محمد بازگیر جانشین عملیات نیروی دریایی ارتش در برنامه جهان سیاست درباره علت كارشكنی آمریكا در مسیر ماموریت این ناوگروه صحبت كرد.

جانشین عملیات نیروی دریایی ارتش در این باره گفت:علی رغم همه تحریم های آمریكا علیه ایران، جوانان توانمند كشورمان موفق به طراحی و ساخت ناوكشن تمام ایرانی شدند، نیروی دریایی ارتش با این ناوشكن توانست بزرگترین ماموریت خود به انجام برساند.

وی افزود: بی تاثیر بودن تحریم ها، آمریكا را بر آن واداشت تا در میانه راه، ناوشكن دنا و ناو بند مكران را در لیست تحریم ها قرار دهد اما این تحریم ها نیز بی تاثیر ماند و ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش پس از اعمال تحریم ها، 7 روز در ریو دو ژانیرو، 5 روز در شهر كیپ‌تاون آفریقای جنوبی و 3 روز در بندر صلاله عمان پهلو گرفت و سرانجام در شنبه 31 اردیبهشت به ایران بازگشت.

برنامه جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/02/31
|
11:11
دسترسی سریع
جهان سیاست