حوض نقره جمعه ها/ در دهه فجر از 12 تا 22 بهمن از ساعت 18 روزهای عادی/ دهه فجر 19:30 به مدت 60

رادیو ایران

حوض نقره

«افسانه بناسان» به دلیل داشتن روایتی متفاوت خلاقیت بیشتری را می طلبید

زینب احمدزاده نویسنده گفت: در كنار همه جنگ هایی كه وجود داشته؛ انسان هایی بوده اند كه با بهره گیری از آن موقعیت سخت، توانسته اند قلب بلورینی كه خداوند در وجودشان گذاشته را متبلور كنند.

به تازگی و در جشنواره مردمی فیلم صلح و دوستی ایران و هیروشیما، در شهر هیروشیمای ژاپن تعدادی از فیلم های سینمایی كشورمان هم فیلم های همچون یدو، درخت گردو، موقعیت مهدی افسانه بناسان به نمایش گذاشته شده است.

افسانه بناسان كه با موضوع صلح و جنگ ساخته شده و محصول مشترك ایران و ژاپن است آخرین ساخته حبیب احمدزاده مستندساز است.

به گزارش شبكه رادیویی ایران؛ تینا میركریمی گزارشگر برنامه «حوض نقره» در گزارش این بار خود به سراغ زینب احمدزاده نویسنده فیلم رفته و با او درباره فیلم «افسانه بناسان» صحبت كرده است.

زینب احمدزاده نویسنده درباره فیلم گفت: «افسانه بناسان» از آن جهت كه روایتی متفاوت دارد برای ارتباط با مخاطب، خلاقیت بیشتری را می طلبید، این خلاقیت به دلیل تعدد شخصیت ها كمی دشوارتر بود.

وی در ادامه با بیان اینكه هر چند همه می دانیم جنگ پدیده و اتفاق زشتی است اما هر زشتی در كنار زیبایی جلوه بیشتری دارد؛ افزود: در كنار همه جنگ هایی كه وجود داشته؛ فارغ از سیاستمداران، انسان هایی بوده اند كه با بهره گیری از آن موقعیت سخت، توانسته اند قلب بلورینی كه خداوند در وجودشان گذاشته را متبلور كنند.

برنامه حوض نقره جمعه هر هفته ساعت 17:00 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/06/18
|
15:16
دسترسی سریع
حوض نقره