ایرانشهر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 105

ویلكیج؛ روستایی خوش آب و هوا در استان اردبیل

عدالت عزت پور پژوهشگر اقوام گفت: ویلكیج یك كلمه تركیبی است كه از دو بخش ویل و كیج تشكیل شده؛ بخش اول این كلمه در متون كهن به معنای شهر و منطقه و بخش دوم نیز به معنای كوه و كوهستان بوده است.

ویلكیج در دامنه های تالش سرزمین های وسیعی از دشت حاصلخیز و تپه هایی است كه ساكنان ویل را در دامنه كوههای خود جای داده است.
این منظقه كه در شمال شرقی استان اردبیل قرار دارد و از توابع شهرستان نمین است در سال 92 با اتمام گازرسانی به این منطقه نام نخستین شهر سبز استان را به خود اختصاص داد.
به گزارش شبكه رادیویی ایران، «تینا میركریمی» گزارشگر برنامه «ایرانشهر» این بار در سفر به این روستای زیبا و گفت و گو با عدالت عزت پور پژوهشگر اقوام و یكی از اهالی این منطقه، به معرفی جاذبه های دیدنی و گردشگری پرداخته است.

عدالت عزت پور پژوهشگر اقوام و یكی از اهالی این منطقه می گوید: ویلكیج كه منطقه ای بسیار سرسبز با آب و هوای كوهستانی است بخش عمده ای از دشت اردبیل را تشكیل می دهد.

وی افزود: ویلكیج یك كلمه تركیبی است كه از دو بخش ویل و كیج تشكیل شده است؛ بخش اول این كلمه در متون كهن به معنای شهر و منطقه و بخش دوم نیز به معنای كوه و كوهستان بوده است.

برنامه ایرانشهر شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 18:00 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/03/31
|
18:13
دسترسی سریع
ایرانشهر