Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

شنبه 1 آذر 1393 / 2014 Nov 22 /  28 محرم 1436
کد مطلب : 13604 بخش : روی خط رادیو موضوع : روانشناسی تاریخ ارسال مطلب :
01 / 09 / 93
بازگشت به صفحه اصلی تعداد بازدیدکنندگان : 378
ارسال به دوستان نسخه قابل چاپ : Print
خوشبختی از ابعاد مختلف!

خوشبختی در دنیای مجازی
به گفته یک مشاور خانواده؛ سیر در دنیای مجازی باید هدفمند باشد و فرد برای رسیدن به خوشبختی باید به دنبال اطلاعات واقعی باشد.
  بزرگنمایی:
پدیده اینترنت به یکی از مهم ترین مسائل روز دنیا مبدل شده و به نوعی هر چیز را تحت تاثیر خود قرار داده است، و حتی می توان به روش های مناسب از دنیای مجازی  راهی برای رسیدن به خوشبختی دست یافت.

« دکتر قربانی مشاور خانواده و مدرس حوزه و دانشگاه» در برنامه خانه و خانواده کاری از گروه ایران و خانواده رادیو ایران بیشتر توضیح می دهد.

« دانستن، یکی از نیازهای بشر است، فضای مجازی و اینترنت، به بسیاری از سوال های انسان ها که ممکن است در دنیای واقعی دسترسی به آن برای آنها امکان پذیر نباشد، پاسخ داده است. سعادت در دنیای مجازی بدین معنا که به دنبال راهکارهای خوشبختی در دنیای مجازی بگردیم، ممکن خواهد بود، اما باید دقت کنیم که سیر در دنیای مجازی باید هدفمند باشد و فرد به دنبال اطلاعات واقعی باشد تا بتواند به مقصود خود برسد... »

این برنامه چهارشنبه 28 آبان 93 ساعت 9:00از رادیو ایران موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز با اجرای فاطمه آل عباس پخش شد.

شماره پیامک این برنامه : 10006603

در برنامه خانه و خانواده می شنوید :
 
 
نظر خود را با ما درمیان بگذارید
نام و نام خانوادگی :  
عنوان :  
ایمیل :  
   
مطالب مرتبط با موضوع روانشناسی در بخش روی خط رادیو:
خوشبختی مقصد نیست، یک احساس است
به گفته یک روانشناس؛ خوشبختی را باید در مسیر زندگی احساس کرد و رسیدن به یک مقصد و داشتن یک موقعیت خوشبختی نامیده نمی شود.  
نهادینه کردن صبر از دوران کودکی
به گفته یک روانشناس؛ والدین در دوران کودکی باید به فرزندان خود آموزش دهند که از برخی نیازهای خود چشم پوشی کنند، تا در آینده به افرادی ضعیف در برابر مشکلات زندگی تبدیل نشوند.   
مسائل عاطفی در دنیای مجازی محقق نمی شود
به گفته یک روانپزشک کودک و نوجوان؛ بین انسان ها در یک فضای واقعی سواد عاطفی و ارتباط نزدیک شکل می گیرد.
آنجا که نوجوان می گوید: من بزرگ شده ام
یک روانشناس و مشاور خانواده می گوید: یک نوجوان در دوران نوجوانی قصد دارد با موفقیت های اجتماعی در میان بزرگسالان خود را مطرح سازد. 
دیگران محور زندگی ما نیستند
به گفته یک مشاور خانواده؛ برخی در مقابل مردم خود را شخصیتی کامل تر و متعادل تر جلوه می دهند و حاضرند به خود هر سختی در این مسیر وارد سازند.
تقویت روان در برابر چالش های زندگی
به گفته علی اسدی معاون اجرایی دفتر سلامت روانی وزارت بهداشت؛ حدود 23/6 درصد از افراد جامعه از یک اختلال روانپزشکی رنج می برند.
تاثیر نوع رابطه پدر و دختری در سرنوشت دختران
به گفته یک روانشناس؛ جامعه نیازمند این است که مردان علاوه بر اینکه نقش پدری و همسری را برعهده می گیرند، در ارتباط با فرزندان و به ویژه دختران مسئولیت و نقش بیشتری تعریف کنند.
والدین تا سن 6 سالگی مهمترین الگوی فرزندان
به گفته یک روانشناس، مهمترین وظیفه والدین، شکوفایی استعداد فرزندان و فراهم کردن شرایط رشد برای آنها است.
با کودکان نافرمان چه باید کرد؟
به گفته یک روانشناس؛ باید به کودکان خود یاد دهیم که احساسات آنها قابل قبول است و مشکلی در عصبانیت و خشم آنها نیست، اما باید کنترل شده باشد. 
نقش خواب در آینده کودکان
یک روانشناس کودک می گوید: مشخص کردن زمان خواب در دوران کودکی یکی از موارد کلیدی می باشد که می تواند نظم را در زندگی فرزندان ثابت سازد.
 
   
                 
 
 
 
 
         
تمامی حقوق این سایت و محتوای آن متعلق به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد و هر گونه استفاده از آن تنها با ذکر منبع آزاد است. IRIB