Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

يکشنبه 8 شهريور 1394 / 2015 Aug 30 /  14 ذو القعدة 1436
کد مطلب : 15130 بخش : روی خط رادیو موضوع : جامعه تاریخ ارسال مطلب :
08 / 06 / 94
بازگشت به صفحه اصلی تعداد بازدیدکنندگان : 1396
ارسال به دوستان نسخه قابل چاپ : Print
بهره وری در ادارات دولتی 

کار مفید در کشور بین 15 تا 45 دقیقه است
کارمندانی که در حال حاضر در سازمان ها و نهادهای مختلف مشغول به فعالیت هستند، بهره وری لازم را ندارند و تنها دارای اثر بخشی بالا هستند.
  بزرگنمایی:
وقت با ارزش است، اما با این حال هنگامی که وارد یک محیط اداری می شویم، بعید است فردی وقت مان را با ارزش بداند.
 
اینکه کار مراجعه کنندگان با چه کیفیت و سرعتی انجام می شود و چقدر رضایتمندی به همراه می آورد، مسئله ای است که هم به ساختار نظام اداری مربوط می شود و هم به فرهنگ انجام کار و انگیزه کارمندان.
 
به گزارش شبکه رادیویی ایران، «دکتر سعید علی آبادی» مدرس دانشگاه و مشاور رسانه ای معاون وزیر ورزش و جوانان در گفت و گو با برنامه «شناسا» کاری از گروه ایران و جامعه رادیو ایران، در این باره گفت: در مورد راندمان کار در ایران هنوز آمار دقیقی وجود ندارد، هر آنچه که موجود است بر اساس مطالعاتی موردی است که تامین داده شده است.
 
وی به میزان بهره وری در کشور اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم میزان بهره وری را بر حسب دقیقه حساب کنیم باید گفت که میزان کار مفید در کشور بین 15 تا 45 دقیقه است. البته این مورد نیز بر حسب حدس و گمان می باشد.
 
مشاور رسانه ای معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: مهم ترین مسایلی که می بایست مطرح شود، این است که کارمندان به چه دلیل انگیزه فعالیت ندارند، به عبارت دیگر علت کم کاری در چیست؟
 
در ادامه این گفت و گوی رادیویی، «ایرج ندیمی» نماینده و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، توضیحات خود را در این باره اینگونه بیان کرد: لازم است به فعالیت کارمندان در بخش ها و حوزه های متفاوت نگاه متفاوتی داشت. در واقع برای محیط های کاری با شرایط متفاوت نمی توان حکم کلی صادر کرد.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: در سال های اخیر به دلیل کاهش حجم کاری، افزایش و تراکم نیروی انسانی و استفاده کارمندان از امکانات کامپیوتری و الکترونیکی، به لحاظ وقت و زمان، کشور با تغییرات قابل توجه ای مواجه شده است...
 
برنامه «شناسا» را می شنوید: 45 دقیقه و 9 ثانیه/ ن.ر
نظر خود را با ما درمیان بگذارید
نام و نام خانوادگی :  
عنوان :  
ایمیل :  
   
مطالب مرتبط با موضوع جامعه در بخش روی خط رادیو:
کار مفید در کشور بین 15 تا 45 دقیقه است
کارمندانی که در حال حاضر در سازمان ها و نهادهای مختلف مشغول به فعالیت هستند، بهره وری لازم را ندارند و تنها دارای اثر بخشی بالا هستند.
در تلاش هستیم، طرح وسائل کمک توانبخشی را به پایان برسانیم
دکتر ربیعی گفت: چنانچه این طرح به سرانجام برسد، دیگر هیچ معلولی، با کمبود وسائل کمک توانبخشی مواجه نمی شود.
به تناسب وسائل نقلیه در حال تردد، باید پارکینگ عمومی وجود داشته باشد
سرهنگ جهانگیری گفت: مدیریت شهری، متناسب با شرایط تردد وسائل نقلیه، موظف به ایجاد پارکینگ های طبقاتی در معابر مناسب شهرها است.
قانونی که تنها در وزارت آموزش و پرورش اجرا شد
هر طرح حمایتی که به مجلس مطرح می رود، باید منابع مالی آن به شکلی جدی تامین شود.
نظام آموزشی همچنان با چالش روبرو است
معاون شورای عالی آموزش و پرورش گفت: در طول سه دهه اخیر، آموزش و پرورش، برای تحول نظام تعلیم و تربیت کشور، تلاش های زیادی انجام داده است. 
به صنعت دامپروری، 2 هزار میلیارد خسارت وارد شده است
مقدسی گفت: با پیگیری های وزارت جهاد کشاورزی و معاونت اجرایی ریاست جمهور سازمان حمایت مکلف به اجرای مصوبه قیمت بهای شیر شده است.
آزاد شدن تولیدی که مصرفش ممنوع است
تعدد نهادهای مختلف در کشور، نبود قانون مطمئن، عدم استراتژی مهم و اثر گذار و بودن دستگاه های متعدد در بحث نظارت و کنترل، عواملی هستند که باعث بروز مشکلاتی در جامعه شده است.
همچنان ماه های سختی را در پیش رو داریم
بعیدی نژاد گفت: توجه و حمایت مردم از تیم مذاکره کننده هسته ای، می تواند برایمان بسیار روحیه بخش باشد.
ریسک خطرناک خوش اندامی با دستگاه های چربی سوز جدید
دستگاه هایی که وزارتخانه مجوز لازم را به آنها داده است وسائلی هستند که معمولا در مطب ها و مراکز پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.
برگزاری دو طرح ملی فاطر و انفال در روز ملی کار آفرینی
پرند اظهار داشت: در سراسر کشور، گذری به نام گذر مهارت آموزش و اشتغال به افراد در راستای تغییر نگرش افراد به فرهنگ کار و مهارت آموزی ارائه می شود.
 
   
                 
 
 
   
 
   
 
 
 
         
تمامی حقوق این سایت و محتوای آن متعلق به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد و هر گونه استفاده از آن تنها با ذکر منبع آزاد است. IRIB