Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

چهارشنبه 26 آذر 1393 / 2014 Dec 17 /  23 صفر 1436
کد مطلب : 8248 بخش : روی خط رادیو موضوع : محیط زیست تاریخ ارسال مطلب :
20 / 12 / 91
بازگشت به صفحه اصلی تعداد بازدیدکنندگان : 71
ارسال به دوستان نسخه قابل چاپ : Print
با طبیعت ایران چه کرده ایم!

پدر طبیعت ایران می گوید
بارها با روسای جمهور در خصوص محیط زیست گفت و گو کرده است ولی آنها اظهار بی اطلاعی کرده اند ...
  بزرگنمایی:
طبیعت را تصویری می بیند که هیچ تابلوی چشم نوازی با آن برابری نمی کند. این شخصیت خانه خود را وقف محیط زیست کرده و در دامن طبیعت آرام گرفته است.
غلامعلی بسکی پزشک و پدر طبیعت ایران کلید سرزندگی اش را در طبیعت و قدردانی از آن می داند.
او خود می گوید : 44 سال است که در طبیعت زندگی می کند.
او مرد دنیا دیده ای است اما معتقد است که هیچ کجای دنیا طبیعت نابی مثل ایران ندارد.
بسکی معتقد است اگر انسان انس بیشتری با طبیعت داشته باشد هیچوقت نیاز به پزشک و بیمارستان را احساس نمی کند مگر در شرایط خاص.
گلایه هم دارد :  بارها با روسای جمهور در خصوص محیط زیست گفت و گو کرده است ولی آنها اظهار بی اطلاعی کرده اند.
 
هفته منابع طبیعی بار دیگر زنگ خطر را برای طبیعت ایران به صدا درآورده است البته اگر نگاه ها و ملاحظات زیست محیطی محدود به یک هفته نشود. برنامه پیک بامدادی نگاهی بر نظرات برخی اساتید محیط زیست داشته است.
محمد درویش عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور  می گوید :در دنیا ثابت شده که مردمی، شادابی بیشتری دارند که در طبیعتی زندگی کنند که توان زیست پالایی آن بیشتر باشد.  وقتی که اولویت های راهبردی زیست محیطی دولتها می نگریم متاسفانه اغلب به بهانه ملاحظات اقتصادی سیاسی یا اجتماعی ملاحظات محیط زیستی دیده نمی شوند و سالانه ایران بیش از 4 میلیارد تن خاک از دست می دهد.
اگر خواهان افزایش راندمان کاری و کاهش بزه کاری در جامعه هستیم باید به این سمت برویم که از منابع طبیعی و سرمایه های محیط زیست آن گونه که سزاوارانه تر است حمایت کنیم.
اسماعیل کهرم استاد دانشگاه  نیز گفت : 7.8 درصد از خاک وسیع ایران تحت کنترل سازمان حفاظت از محیط زیست است و متاسفانه این طبیعت در حال از بین رفتن است.
در پیک بامدادی :
نظر خود را با ما درمیان بگذارید
نام و نام خانوادگی :  
عنوان :  
ایمیل :  
   
مطالب مرتبط با موضوع محیط زیست در بخش روی خط رادیو:
طبیعت سالم؛ جانوران سالمی را در خود نگه می دارد
اگر روند تخریب زیستگاه و سایر عوامل تهدید ادامه داشته باشد، در سال های آتی برخی گونه های ارزشمند جانوری را از دست می دهیم.    
انسان بدون محیط زیست مفهومی ندارد
هاشمی استاندار تهران می گوید: محیط زیست و طبیعت نعمتی خدادای هستند که موظف ایم در حفظ آن کوشا باشیم و آن را برای خود و نسل آینده نگه داریم.
جاری شدن آب در زاینده رود اصفهان
ظهرآبی مدیر کل محیط زیست استان اصفهان می گوید: اگر بارندگی ها خوب باشد و بتوانیم آب شرب اصفهان را تامین کنیم، زاینده رود جریان خواهد داشت.
بحران آب، همچنان ادامه دارد
مهندس رضا راعی مدیر کل دفتر مطالعات پایه منابع آب کشور می گوید: اینکه بحران آب حتی به طور موقت حل شده، فکری کاملاً اشتباه است.
برنامه جامعه ایی برای حذف آلاینده های رودخانه کارون صورت گرفته است
به گفته لاهیجان زاده؛ میزان پسآب ورودی از حدود 55 متر مکعب بر ثانیه به 35 متر مکعب بر ثانیه کاهش یافته است.
مصرف 10 لیتر آب برای تولید یک برگ A4
به گفته زهرا جواهریان؛ 10 درصد زباله تولیدی کشور، کاغذ، مقوا و زباله خشک است، که اگر به چرخه تولید بازگردد، سرمایه بسیار بزرگی به کشور تزریق می شود.  
یوزپلنگ ایرانی تنها در ایران باقی مانده است
هومن جوکار گفت: در برگزاری روز ملی حمایت از یوزپلنگ ایرانی، نماینده دفتر سازمان ملل متحد در ایران و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست حضور خواهند داشت.  
حذف بنزین آلوده پتروشیمی ها یکی از اقدامات سازمان بود
دکتر معصومه ابتکار در برنامه نبض زمین رادیو ایران احیای شورای عالی حفاظت محیط زیست را یکی از دستاوردهای مهم دولت در این دوره عنوان کرد...
جاده پارک ملی گلستان نقش بسیاری در آتش سوزی دارد
به گفته نرگس روحانی عضو انجمن ارزیابی محیط زیست ایران؛ آتش سوزی سال 89 منجر به از بین رفتن 37 هزار و 554 هکتار از جنگل ها و مراتع ایران شد.
لاک پشت های سبز به دریا بازگشتند
نیروهای امدادی سازمان حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان موفق شدند 5 قطعه لاک پشت سبز گرفتار شده در حوزچه های علفی را نجات دهند...
 
   
                 
 
 
 
 
         
تمامی حقوق این سایت و محتوای آن متعلق به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد و هر گونه استفاده از آن تنها با ذکر منبع آزاد است. IRIB