نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

25 واحد در فضای مجازی كشور تحت نظارت پلیس فتا است

بررسی كلاهبرداری سایت سكه ثامن در برنامه نمودار

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با رادیو ایران گفت: كسب و كارهای اینترنتی در ایران سابقه چندانی ندارند و به وجود آورندگان این حرفه در فضای مجازی دارای تجربه كافی نیستند.
ابراهیم محمد ولی رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با برنامه «نمودار» به كلاهبرداری سایت سكه ثامن اشاره كرد و در این باره گفت: در سایت سكه ثامن فردی مشغول به خرید و فروش طلا بوده و پس از پنج ماه توانسته در منطقه ظفر تهران واحد صنفی را خریداری كند. اتحادیه طلا و جواهر ایران نیز بر حسب وظیفه ذاتی و قانونی خود وارد عمل شده و این واحد را مورد بررسی قرار داده است.
وی در ادامه به خلا قانونی میان فضای مجازی و واحدهای صنفی نیز اشاره كرد و افزود: این یك خلا است كه فرد بدون آنكه در واحد صنفی خود خرید و فروشی را انجام دهد؛ با مراجعه به سایت می تواند مجوزی را برای خرید و فروش در فضای مجازی دریافت كند.
در بخش دیگر این گفت و گوی رادیویی، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا به روی خط برنامه آمد و در این باره گفت: كسب و كارهای اینترنتی در ایران سابقه چندانی ندارند و افرادی كه این حرفه ها را در فضای مجازی به وجود می آورند از تجربه كافی برخوردار نیستند...
این گفت و گو را در ادامه می شنوید.

1397/07/02
|
06:36
دسترسی سریع
نمودار