کافه هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

ترانه «مگه پاییز اومده» شروع قابل قبول و دلنشینی دارد

خلیل شفیعی شاعر ومنتقد گفت: ترانه «مگه پاییز اومده»، وقتی به بخش «خودت که می دونی دوست دارم» می رسد آغاز زیبای ترانه را در نگاه اول دچار افت می کند اما در ادامه هنگامی که به بند ترجیعی بعد (خدا می داند) می رسد کارزیبایی می شود.

«مگه پاییز اومده» تک آهنگی با صدا، آهنگسازی و تنظیم گرشا رضایی و ترانه ای از یاحا کاشانی است.

به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه کافه هنر در بخش نقد آهنگ این بار آهنگ «مگه پاییز اومده» با صدای «گرشا رضایی» را در گفت و گو «مهدی کریمی» کارشناس ترکیب و نهایی سازی صدا، «مرتضی لطفی» خواننده و آهنگساز و «خلیل شفیعی» شاعر ومنتقد مورد نقد و بررسی قرار داده است.

مرتضی لطفی خواننده، آهنگساز و معلم آواز در نقد این اثر گفت: گرشا رضایی خواننده تک آهنگ «مگه پاییز اومده» که تنظیم و آهنگسازی این اثر را بر عهده داشته در حوزه خوانندگی تجربه خوبی دارد و همواره صدا را در جهت آهنگسازی کارهای خود پیش می برد.

وی در ادامه با بیان اینکه در این اثر تلفیق و لحن ها به خوبی در کلمات ادا نشده است، گفت: این هنرمند در حد خوانندگی و صدای خود آهنگ می سازد البته در بحث تلفیق ها، این موضوع به تنهایی کافی نیست.

در ادامه این گفت و گوی رادیویی، مهدی کریمی کارشناس ترکیب و نهایی سازی صدا به تحلیل آهنگ مگه پاییز اومده پرداخت و گفت: در این اثر تکنیک آپاگادو(ضربه ای که نوازنده گیتار به سیم ها می زند و بواسطه آن سیم ها به دست گیتار میچسبد) ضمن آنکه در هنگام ضرب محکم بر ساز نواخته شده در میکس و ترکیب صدا کنترلی بر آن صورت نگرفته است.

خلیل شفیعی شاعر و منتقد از دیگر مهمانان کافه هنربود

وی در بخش دیگر این گفت و گو به نقد ترانه این اثر پرداخت و گفت: شروع خوب ترانه و تصویرهای ارائه شده در در بیت ابتدایی ترانه قابل قبول و دلنشین است.
وی اضافه کرد: این ترانه وقتی به بخش «خودت که می دونی دوست دارم» می رسد آغاز زیبای ترانه را در نگاه اول دچار افت می کند اما در ادامه هنگامی که به بند ترجیعی بعد (خدا می داند) می رسد کارزیبایی می شود.

برنامه کافه هنر شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:00 با اجرای شهاب شهرزاد از رادیو ایران پخش می شود.

1400/07/23
|
19:41
دسترسی سریع
کافه هنر