کافه هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

ترانه آهنگ «نشد» دارای نمادهای خوبی است

خلیل شفیعی شاعر و منتقد در برنامه کافه هنر گفت: شاعری که توانسته در بخش های آغازین از قافیه های خوبی نظیر زخم کاری و یادگاری استفاده کند چرا که در پایان شعر قافیه های درستی به کار نبرده است؟

«نشد» قطعه آهنگی با صدای مهدی جهانی، شعر و ترانه از آرن و تنظیمی از برانشون منتشر شده است.

به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه «کافه هنر» این بار در بخش نقدآهنگ قطعه «نشد» با صدای مهدی جهانی را در گفت و گو با خلیل شفیعی شاعر و منتقد، مرتضی لطفی خواننده و آهنگساز و معلم آواز و مهدی کریمی کارشناس ترکیب و نهایی سازی صدا مورد نقد و بررسی قرار داده است.

خلیل شفیعی شاعر و منتقد در نقد ترانه این اثر گفت: بخش هایی از این ترانه، دارای نمادهای خوبی از تخیل، اندیشه و صمیمت است.

وی در ادامه افزود: شاعری که توانسته در بخش های آغازین از قافیه های خوبی نظیر زخم کاری و یادگاری استفاده کند چرا که در پایان شعر قافیه های درستی به کار نبرده است؟ این اتفاق به زیبایی شعر لطمه وارد می کند.

در ادامه این گفت و گوی رادیویی مرتضی لطفی خواننده و آهنگساز و معلم آواز به روی خط برنامه آمد و به نقد این قطعه پرداخت و گفت: در کل آهنگ چند آکورد ساده تکرار می شود، تکرار این آکوردها هدفی نداشته و هر جمله، ترانه و نثر می توان بر روی آن نشاند.

در بخش دیگر این گفت و گو، مهدی کریمی از کارشناسان و مهمانان حاضر در برنامه درباره این آهنگ گفت: این نوع موسیقی ها که نظیر آن را بارها شنیده ایم سطح انتظارات مخاطب را پایین می آورد، با تولید یک اثر خوب می توان سطح انتظارات را بالا برد.

برنامه «کافه هنر» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:00 با اجرای شهاب شهرزاد از رادیو ایران پخش می شود.

1400/09/04
|
11:15
دسترسی سریع
کافه هنر