باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

ترانه آهنگ «نشد» دارای نمادهای خوبی است

خلیل شفیعی شاعر و منتقد در برنامه كافه هنر گفت: شاعری كه توانسته در بخش های آغازین از قافیه های خوبی نظیر زخم كاری و یادگاری استفاده كند چرا كه در پایان شعر قافیه های درستی به كار نبرده است؟

«نشد» قطعه آهنگی با صدای مهدی جهانی، شعر و ترانه از آرن و تنظیمی از برانشون منتشر شده است.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «كافه هنر» این بار در بخش نقدآهنگ قطعه «نشد» با صدای مهدی جهانی را در گفت و گو با خلیل شفیعی شاعر و منتقد، مرتضی لطفی خواننده و آهنگساز و معلم آواز و مهدی كریمی كارشناس تركیب و نهایی سازی صدا مورد نقد و بررسی قرار داده است.

خلیل شفیعی شاعر و منتقد در نقد ترانه این اثر گفت: بخش هایی از این ترانه، دارای نمادهای خوبی از تخیل، اندیشه و صمیمت است.

وی در ادامه افزود: شاعری كه توانسته در بخش های آغازین از قافیه های خوبی نظیر زخم كاری و یادگاری استفاده كند چرا كه در پایان شعر قافیه های درستی به كار نبرده است؟ این اتفاق به زیبایی شعر لطمه وارد می كند.

در ادامه این گفت و گوی رادیویی مرتضی لطفی خواننده و آهنگساز و معلم آواز به روی خط برنامه آمد و به نقد این قطعه پرداخت و گفت: در كل آهنگ چند آكورد ساده تكرار می شود، تكرار این آكوردها هدفی نداشته و هر جمله، ترانه و نثر می توان بر روی آن نشاند.

در بخش دیگر این گفت و گو، مهدی كریمی از كارشناسان و مهمانان حاضر در برنامه درباره این آهنگ گفت: این نوع موسیقی ها كه نظیر آن را بارها شنیده ایم سطح انتظارات مخاطب را پایین می آورد، با تولید یك اثر خوب می توان سطح انتظارات را بالا برد.

برنامه «كافه هنر» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:00 با اجرای شهاب شهرزاد از رادیو ایران پخش می شود.

1400/09/04
|
11:15
دسترسی سریع
كافه هنر