سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

شیوه های نامه های بهداشتی در سازمان انتقال خون رعایت می شود

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت:تمامی لوازم و تجهیزات مورد استفاده در روند اهدای خون استریزه شده و یک بار مصرف است.

به گزارش شبکه رادیویی ایران، بشیرحاجی‌بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران در پاسخ به این پرسش که با توجه به شرایط کرونا، آیا در بحث دریافت واحدهای خونی دچار مشکل شده ایم یا خیر؟گفت: سازمان انتقال خون به لحاظ تامین خون باید پاسخگوی نیاز 900 بیمارستان باشد، امروز و در شرایط کرونا تمامی مراکز به شدت خود را ملزم به رعایت شیوه نامه بهداشتی می دانند.

وی در ادامه با بیان اینکه تمامی لوازم تجهیزات مورد استفاده در روند اهدای خون استریزه شده و یک بار مصرف است، افزود: این اقدام سازمان اتفاق جدیدی نیست و سال هاست در حال انجام است.

سخنگوی سازمان انتقال خون در بخش دیگر صحبت هایش در پاسخ به این پرسش که آیا برخی مراکز انتقال خون با کمبود واحدهای خونی مواجه هستند، گفت: در برخی استان های شمالی و جنوبی به دلیل حضور بیماران تالاسمی و مبتلایان به بیماری، میزان نیاز به خون بیشتر است.

حاجی‌بیگی خاطر نشان کرد: هم اکنون نیاز به خون در استان های خوزستان، گیلان و مازندران، تهران، فارس، کرمان، خراسان رضوی، اصفهان بیشتر احساس می شود.

در ادامه می شنوید.

برنامه سلام صبح بخیر شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی زهرا قائدی و آرمان ستوده و اجرای محمد نظری و سعید توکلی از رادیو ایران پخش می شود.

1399/11/27
|
12:14
دسترسی سریع
سلام صبح بخیر